yardım merkezi

Çalışma Alanı

Çalışma alanı nedir?

Çalışma alanı, kurumsal olmayan bir e-posta adresiyle kaydolduğunuzda oluşturulan Inspakt hesabıdır. Herhangi bir grup insan, bu çalışma alanını kullanabilir.

Inspakt'ta çalışma alanı nasıl oluşturulur?

Eğer bir kuruluşa ait olmayan bir e-posta adresi ile kaydolursanız, kendi çalışma alanınızı oluşturursunuz. Üyelik adımlarını tamamladıktan sonra, çalışma alanı ayarlarını göreceksiniz. Buradan, çalışma alanınıza bir isim vererek ve çalışma alanına davet etmek istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girerek kendi çalışma alanınızı oluşturabilirsiniz.

Tek bir e-posta adresiyle birden fazla çalışma alanı veya organizasyon oluşturabilir miyim?

Eğer bir kuruluş e-posta adresiyle kaydoluyorsanız, kuruluş hesabınız oluşturulduktan hemen sonra kendi çalışma alanınızı oluşturabilirsiniz. Bir kuruluşa bağlı olan e-posta adresiyle yalnızca tek bir çalışma alanı ve tek bir kuruluş oluşturabilirsiniz. Ancak, üye veya konuk üye olarak birden fazla çalışma alanına veya kuruluşa katılabilirsiniz.

Inspakt'a kaydolurken kişisel e-posta adresinizle kişisel çalışmalarınız için bir iş yeri oluşturduysanız, aynı e-posta adresiyle başka bir iş yeri oluşturamazsınız.

Çalışma alanı oluşturmak için kişisel e-postamı kullanabilir miyim?

Evet, kişisel kullanımınız için bir çalışma alanı oluşturmak istiyorsanız, sadece kişisel e-posta adresinizle Inspakt'a kaydolun. Ayrıca, Inspakt'a önceden tanımlanmış bir kuruluş e-posta adresi ile de bağımsız olarak kişisel kullanımınız için bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Davet bağlantısı nasıl oluşturabilirim?

Inspakt hesabınızı açtıktan ve bir iş alanı oluşturduktan sonra, arkadaşlarınızı iş alanınıza davet etmek isteyebilirsiniz. Ana sayfadaki "YENİ" butonuna tıklayarak davet etmek istediğiniz kişilerin iletişim bilgilerini girerek, davet bağlantınız gönderebilirsiniz.

Çalışma alanı oluşturmak için davet linkine ihtiyacım var mı?

Hayır, Inspakt üyesi olmak ve kendi çalışma alanınızı oluşturmak için bir davet bağlantısı almanıza gerek yoktur. Inspakt'a kaydolarak bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Çalışma alanını oluşturduktan sonra diğer kişileri davet edebilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Kişisel olmayan, organizasyona ait olmayan bir e-posta adresi ile Inspakt üyesi olduktan sonra bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. İş birliği yapmak istediğiniz kişileri çalışma alanınıza davet edebilirsiniz. Çalışma alanı kişisel kullanım ve küçük ekipler için olduğundan, organizasyondaki takım yapısı çalışma alanlarında mevcut değildir.

Davet linki nasıl iptal edilir? İstek bağlantısını iptal edersem, diğer taraf haberdar edilecek mi?

Gönderdiğiniz davet bağlantısını iptal etme şansınız yoktur. Sorununuzu belirterek destek ekibimize yardım isteyebilirsiniz.

Çalışma alanına kaç kişi davet edebilirim?

Çalışma alanınıza davet edebileceğiniz kişi sayısı için bir sınır yoktur. Davetinizle gelen kişiler, çalışma alanı üyeleri olarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Oluşturduğum belgeleri nasıl paylaşabilirim?

Inspakt hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ana sayfadaki "Belgelerim" sayfasına girin. "Belgelerim" sayfasında, tüm bekleyen belgelerinizi, imzalanmış belgelerinizi ve tamamlanan belgelerinizi göreceksiniz. Bir belgeyi paylaşmak için, paylaşmak istediğiniz belgeyi seçin ve "Paylaş"ı seçin. Alıcının e-posta adresini alana yazdıktan sonra belgeniz gönderilecektir.

Sistemde oluşturduğum belgelerin istatistikleri kaydediliyor mu? Nerede bulabilirim?

Belgelerinizin istatistiklerini Inspakt ana sayfanızda görebilirsiniz. Veriler haftalık olarak güncellenmektedir. İstatistiklerinize göre, haftalık verilerinizi inceleyebilir ve takip eden haftanın çalışma planını oluşturabilirsiniz.

Çalışma alanını silmek belgelerimi de siler mi?

Çalışma alanı silindikten sonra, tüm belgeler bir ay içinde silinir.

Davet ettiğim kişiler çalışma alanına kişi davet edebilir mi?

Çalışma alanına davet ettiğiniz kişiler davet isteğini kabul ettiklerinde, çalışma alanı üyeleri haline gelirler. Kendi çalışma alanlarını yönetebilir, belge oluşturabilir, şablonlarını paylaşabilir ve diğer kişileri davet edebilirler.

Çalışma alanını oluşturduktan sonra ekip oluşturabilir miyim?

Hayır. Inspakt'ta bir organizasyon üyesi değilseniz takım oluşturamazsınız. Sadece organizasyon e-posta adresleriyle hesaplarına giriş yapan üyeler takım oluşturabilirler. Takım yapısı, organizasyondaki birimlerin ve çalışanların işbirliği yapması için kullanılırken, bir çalışma alanı kişisel işler için kullanılır. Bir çalışma alanına davet ettiğiniz kişilerle takım oluşturamazsınız.

E-posta adresiyle oluşturduğum bir iş alanıyla misafir üye olarak bir organizasyona katılabilir miyim?

Evet, olabilirsiniz. Bir organizasyon üyesi olmak için sadece o organizasyonun e-posta adresiyle Inspakt üyesi olmanız yeterlidir. Ancak, herhangi bir kişisel e-posta adresinize gönderilen davetiyelerle misafir üye olabilirsiniz.

Çalışma alanını nasıl silebilirim?

Inspakt'te oluşturduğunuz çalışma alanını silmek için, [email protected] adresine e-posta göndererek talebinizi destek ekibimize iletebilirsiniz.